Flot præstation til AGG Udtagelsesstævne

Flotte præstationer over hele linjen
Otte dages isolation grundet Corona ændrer ikke på seniorpigernes mål. Team Estella,  DHG’s seniorhold i grand prix-afdelingen blev ved AGG Udtagelsesstævnet i weekenden nummer to med en utrolig flot karakter på 15,05.

DHG’s dygtige og meget unge junior konkurrencehold, Team Valiite fik en ligeså fantastisk flot andenplads i junior 2. række ved weekendens stævne i Greve.

Om lørdagen var de yngste fra Team Cheri i konkurrence og fik en flot fjerdeplads i rækken “children 10-12”. Team Unit blev nr. 8. i rækken “children 12-14”. Begge hold er helt nysammensatte og helt sikkert blandt fremtidens medaljevindere.

Stort tillykke til alle vores piger. Vi glæder os til at følge holdene og deres præstationer resten af sæsonen.