INDENDØRS IDRÆTSAKTIVITET LUKKER NED I 38 KOMMUNER


kids dancing

Information om gældende COVID-19 retningslinjer for indendørs idræt
På baggrund af Regeringens udmelding om restriktioner gældende for i alt 38 af landets kommuner har Odense Kommune fra og med i dag onsdag den 9. december lukket alle offentlige lokaler for indendørs idræts-, fritids og aftenskoleaktiviteter. Det betyder, at der ikke er indendørs holdtræning i foreningen frem til og med 3. januar 2021. 

Online alternativer
Enkelte hold vil gennemføre online alternativer, og I vil få nærmere besked fra holdets instruktører, hvis dette er aktuelt for netop jeres hold. Eventuelle udendørs aktiviteter gennemføres selvfølgelig under hensyntagen til de i øvrigt gældende restriktioner i forbindelse med COVID-19, som vi hele tiden holder os opdaterede om i foreningen.

Venlig hilsen 
bestyrelsen
DHG Gymnastik

Se arkiv